Neden Çaba Akademi Öğretmenim, bu bilgiler gerçek hayatta ne işimize yarayacak?

Eminim çocukken okulda kâh kurbağaların sindirim sistemini çözmeye; kâh bitkilerde fotosentezi ezberlemeye çalışırken bu cümleyi duymayanımız veya sormayanımız yoktur herhalde 🙂

Çaba Akademi’nin oluşmasında en büyük etken kurucu partnerler olarak meslek hayatımızın neredeyse hiçbir evresinde iktisadi ve idari bilimler üzerine akademisyenlik yapan bir danışman ile karşılaşamamış olmaktır. Halbuki tarım, kimya, mühendislik ve tıp alanında şirketlere danışmanlık veren çok fazla akademisyen var. Bunun üzerine çocukken sorduğumuz soruyu değiştirerek tekrarladık: “hocam, üniversitelerde öğrendiğimiz iktisadi bilgiler, iş hayatında ne işimize yarayacak?”

Çaba Akademi olarak muhasebe, hukuk, finans, bütçe, yönetim muhasebesi ve raporlaması, geri ödemesiz teşvikler, yatırım teşvikler, KOSGEB, Tübitak, SGK, bordrolama, İŞKUR, insan kaynakları, satın alma, iç denetim, mali mühendislik, kredi optimizasyon, yatırım bütçeleme, IFRS…vb. gibi konu başlıklarında; çok iyi üniversitelerden mezun, kıdem ortalaması 20 yılın üzerinde olan, gerek patron firmalarında gerekse de kurumsal firmalarda uzun yıllar boyunca her kademede çalışmış; hem mevzuatın akademik yönünü hem de iş hayatının gerçeklerini çok iyi bilen bir eğitmenler topluluğu ile karşınıza geldik. Hazır videolar ile verilen eğitimlerin aksine, Çaba Akademi eğitimleri daha az öğrenciye ve interaktif olarak verilmektedir. Ayrıca tüm konuları anlatmak yerine sizin özellikle anlatılmasını istediğiniz konulara ağırlık veriyoruz. Tüm bunlara ilave olarak eğitim alan tüm katılımcılarımız 3 ay boyunca eğitim aldıkları konular ile ilgili bizlere maille soru sorabilecek.

Eğer siz de:

  • Yıllardır finansta çalışıyorum, yaptığım iş sadece banka talimatları yazmak,
  • Kaç yıldan beri bu şirkette sadece fatura giriyor, mutabakat yapıyorum,
  • Okulda öğrendiklerimi hiç kullanamadım, giderek körelmeye başladım,
  • Şu yaştan sonra kendimi geliştirmek için hangi eğitimi almalıyım,
  • Mesleğimi tamamlayıcı başka eğitimler de alsam iyi olur,
  • Yaptığım işi yöneticime/patronuma sunmayı bir türlü başaramıyorum,
  • Çalıştığım firmamın geri ödemesiz teşviklerden yararlanmasını istiyorum

diye düşünüyor veya endişe ediyorsanız lütfen bir de Çaba Akademi’nin eğitimlerine göz atın. Kademelenmiş eğitimlerimiz ilginizi çekmezse; kendi belirlediğiniz konu başlıklarından da eğitim alabilirsiniz.

Kısacası bizde eğitimler sadece “tabldot” değil ayrıca “Açık Büfe”

Alvin Toffler, “Geleceğin cahili okuma yazma bilmeyen değil, nasıl öğreneceğini bilmeyen kişi olacaktır.” der… Geleceğin cahili olmamak için, şimdiden öğrenin. Gelin geleceğiniz için birlikte ÇABA’layalım.